vytisknuto z adresy: https://exoticke-ovoce.coajak.cz/home/papaja/pestovani-papaji.htm
zpět na prohlížení webu

Pěstování papáji

Papája - kliknutím zobrazíte obrázek v plné velikosti Plod Papayi obsahuje velké množství černých kulatých semen. Klíčivost semen papáji je velice vysoká.

Semena vyséváme cca 1 až 3 cm hloboko. Před výsevem zeminu ošetříme přípravkem proti plísním(rostlian je citlivá na hnilobu a plísně). První klíčky vyrazí po dvou dnech.

Mladá papája - kliknutím zobrazíte obrázek v plné velikosti Zem by neměla být příliš mokrá, aby rostlinky neuhnily. Měla by být humózní a výživná.

Papája vyžaduje jasné rozptýlené teplo, vysokou vzdušnou vlhkost a pravidelnou zálivku. V zimě, kdy je krátký den, papáju zalíváme mírně (při přelití shodí listy). V létě naopak vydatně.
Teplota nesmí v zimě klesnout pod patnáct stupňů Celsia.

Chceme-li aby papája plodila, musíme ji pěstovat ve skleníku, kde lze docílit podmínky podobné tropům, tedy vysoká teplota a vzdušná vlhkost. Někteří pěstitelé ovšem sklízejí plody i v bytech, ale tyto plody bývají menší. Papája může začít plodit přibližně dva roky po výsadbě.

(25. 3. 2008)
obrázky k článku
Květ papay - kliknutím zobrazíte obrázek v plné velikostiKvět papáji - kliknutím zobrazíte obrázek v plné velikostiPapaya - kliknutím zobrazíte obrázek v plné velikostiRosltina - kliknutím zobrazíte obrázek v plné velikostiPapaya - kliknutím zobrazíte obrázek v plné velikosti
Mladá papája - kliknutím zobrazíte obrázek v plné velikostiList rostliny - kliknutím zobrazíte obrázek v plné velikostiMladý plod papáji - kliknutím zobrazíte obrázek v plné velikosti