vytisknuto z adresy: https://exoticke-ovoce.coajak.cz/home/tamarind/tamarind-pestovani.htm
zpět na prohlížení webu

Tamarind - pěstování

Semena tamarindu není před výsevem třeba nikterak upravovat. Vysadíme je do substrátu (např. pro pokojové rostliny). Vyklíčí během několika týdnů.

Pokud chcete klíčení urychlit, zkuste macerování semen před výsevem a to 10 minut v 95% kyselině sírové. Semena poté musíme dobře opláchnout.

Tamarind je teplomilná rostlina. Vyhovuje mu světlé a teplé stanoviště. Ideálně mezi 28 a 30°C. V bytě vystačí i s 20°C.

Zejména mladé rostliny tamarindu jsou choulostivé a velmi citlivé na přelití i na přeschnutí.

Rostlina plodí cca po deseti letech.

Tamarind se pěstuje také jako bonsai.

(5. 2. 2008)
obrázky k článku
Klíčící tamarind - kliknutím zobrazíte obrázek v plné velikostiTamarind jako bonsai - kliknutím zobrazíte obrázek v plné velikostiTamarind - kliknutím zobrazíte obrázek v plné velikostiMladá rostlinka tamarindu - kliknutím zobrazíte obrázek v plné velikostiSemena tamarindu - kliknutím zobrazíte obrázek v plné velikosti
Tamarind - kliknutím zobrazíte obrázek v plné velikostiKvěty tamarindu - kliknutím zobrazíte obrázek v plné velikostiTamarind - kliknutím zobrazíte obrázek v plné velikostiTamarind jako bonsai - kliknutím zobrazíte obrázek v plné velikostiTamarind - kliknutím zobrazíte obrázek v plné velikosti