vytisknuto z adresy: https://exoticke-ovoce.coajak.cz/home/lici/pestovani-lici.htm
zpět na prohlížení webu

Pěstování liči

Vyklíčené liči - kliknutím zobrazíte obrázek v plné velikosti      Semeno pro pěstování musí být velké a plné. Některá semena jsou malá a scvrklá, tedy neoplodněná a nevyklíčí.

     Semena je třeba nejprve důkladně omýt. Se sázením neotálejte, semena rychle ztrácejí klíčivost. Nesázejte příliš hluboko (stačí cca 1 cm hluboko). Semena klademe naležato. Substrát by měl být výživný a stále vlhký.

Mladé výhonky liči - kliknutím zobrazíte obrázek v plné velikosti      Po cca 2-3 týdnech se objeví první rostlinky. Semeno zůstává v půdě a nad zem vyraší malý stromek. Jednotlivé lístky přirůstají nepravidelně a v různých intervalech.

     V období růstu je vhodná teplota v místnosti okolo 28 °C, v době klidu rostlině stačí 3-5 °C. Pro násadu květů je ideální teplota okolo 18 °C.

     Litchi potřebuje k zdravému růstu dostatek světla, avšak mladé rostlinky nevystavujeme přímému slunci. V létě je vhodné přenést litchi do venkovního prostředí. Liči má rádo vlhko, nikoli však mokro.

     Pokud rostlině hnědnou listy, může to být způsobeno nedostatkem světla nebo přemírou hnojiva.

(26. 12. 2007)
obrázky k článku
Mladé výhonky liči - kliknutím zobrazíte obrázek v plné velikostiVyklíčené liči - kliknutím zobrazíte obrázek v plné velikostiRostlina liči - kliknutím zobrazíte obrázek v plné velikostiZralé liči na stromě - kliknutím zobrazíte obrázek v plné velikostiKvět liči - kliknutím zobrazíte obrázek v plné velikosti
Mladé liči - kliknutím zobrazíte obrázek v plné velikostiMladá rostlinka liči - kliknutím zobrazíte obrázek v plné velikostiNezralé liči - kliknutím zobrazíte obrázek v plné velikostiLiči - kliknutím zobrazíte obrázek v plné velikostiStrom liči - kliknutím zobrazíte obrázek v plné velikosti
Liči - kliknutím zobrazíte obrázek v plné velikosti