Komentáře
Jackfruit - popis

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah, vyhrazuje si však právo je odstraňovat.
 
od: Janík
datum: 17.4.10 - 12:25
titulek:

Jakfruit

Naprosto vynikající, na chuť velmi lahodné,podle mne nejlepší ovoce. Jedli jsme ho na Srí Lance, pokud někdo má na zahradě tento strom, je velmi ceněný.
  
od: juraj (juraj)
datum: 5.11.12 - 21:12
titulek:

Re: Jakfruit

JackFruit Kakaove boby ci ine exoticke maju v cerstvom stave v Bratislave Central Trnavske myto na 1pochodi
 
od: Helper
datum: 30.8.10 - 00:58
titulek:

!Sháním semena!

Nemá někdo semena?Vyměnim za tropické druhy ovoce mám jich hoodně moc.(olivovník,granátové jablko,baobab,annony,kaki diospyros,virginia,citrus mitis,mučenky,carica papaya,a asi dalších 10.)
  
od: Lenka (Herra)
datum: 9.12.10 - 21:08
titulek:

Dobrý den,mám právě přivezená semena Jacks fruitu

Právě jsem přivezla semena Jacks fruitu ze zahraničí-z Jamaiky-nechávám je ted naklíčit na vatě na topení a lehce je zalívam rozpračovačem,má někdo nějakou zkušenost s klíčením a pěstováním?? Mohu pár semen vyměnit za zajímavou exotickou rostlinu-třeba už zasazenou do země protože jsem na pěstování bohužel antitalent.děkuji Lenka
   
od: Helper
datum: 9.12.10 - 21:23
titulek:

Re: Dobrý den,mám právě přivezená semena Jacks fruitu

Dobrý den,pokud nevíte jak pěstovat tyto semena..tak je asi nejlepší je zasadit do truhlíku.Klíčení má 2 nejhorší faktory..pokud se semeno na radiátoru přehřeje..je mrtvé(uvařené).Pokud jej máte bez igelitu tak se může stát že zapomenete..:) a vyschne..to není dobré,proto doporučuji zasadit do zeminy.:) nebo perlitu(lávová vyvřelina-bílé barvy).
  
od: petr (petr)
datum: 13.12.10 - 21:13
titulek:

Re: !Sháním semena!

Jeden stromek pěstuji, není to ale žádná sláva. Dostal jsem ho už docela odrostlý a nevešel se na okno tak, aby měl celu korunu osluněnu, neosluněné listy začaly usychat. Zkušenosti s letněním dopadli katastrofálně, postupně opadaly všechny listy, a stromek se zbláznil a začal se vysilovat snahou kvést. Květenství se však nerozvinula, zčernala a rovněž opadala. V jeho snaze uschnout mu nezabránil ani skleník. Jednou se snažil obrazit z adventivních pupenů v korunce, v tom mu zabránili plži. Nakonec po velice hlubokém řezu obrazil z adventivních pupenů na kořenových nábězích. Větvičky jsou však neobyčejně lámavé, zbyla jediná, která se má asi zatím k světu. „ Snad se nám podařilo najít společnou řeč“. Mohu říct, že žádná jiná rostlina, která by měla nést exotické plody, se mi v mé sbírce, nejeví tak náchylná. Co jsem tedy zjistil o pěstování- co nejblíže k oknu, nebo zimní zahrada, nepřelévat, lépe snese krátkodobé přischnutí, než přelití, propustný substrát, vlhký vzduch, rosit, neletnit a stále teploty nad 15oC. Jde o poměrně teplomilný, strom typicky tropický příbuzný např. fíkusům, nebo moruším. Čeleď morušovníkovité, latinský název je Artocarpus heterophyllus, příbuzný z téhož rodu Artocarpus altilis je chlebovník pravý bredfruit. Na rozdíl od heterophyllus, je poměrně dekorativní svými hluboce vykrajovanými listy, které může ovšem někdy vytvořit i heterophyllus, jinak je má celokrajné a značně drsné. Altis mají v botanické zahradě v Teplicích, nádherný exemplář. Mohu ještě dodat, že po roce co jsem dostal stromek asi 1,5 m vysoký mi z něj zůstalo 20cm, se čtyřmi listy, které ovšem zatím přirůstají. Vegetativně se množí asi taky špatně, řízkování se mi nepovedlo. Semena ztrácí klíčivost do dvou týdnů, takže hned zasadit do lehkého substrátu, písku, rašeliny, nebo jak radí kol...
   
od: Herra
datum: 14.12.10 - 10:48
titulek:

Re: Re: !Sháním semena!

Děkuji za info,radila jsem se s jedním botanikem z Prahy a říkal,že mám semena Jack fruitu nechat klíčit na vatě blízko topení a několikrat denně je vlhčit rozprašovačem s vodou,mam je ted už tyden na vatě a zatím se nic neděje,takže byste to raději zasadil rovnou do země a zaléval??jinak pudu jsem koupila podle rady botanika substrat-zemina pro kaktusy a sukulenty-lehčí pudu.Mám to tedy raději zasadit i když to ještě nevyklíčilo?? děkuji L
    
od: Petr (Petr)
datum: 14.12.10 - 15:32
titulek:

Re: Re: Re: !Sháním semena!

Přiznám se, že klíčením semínek hrachu na vatě, někdy v první třídě, jsem objevil svou lásku k botanice. Ale zkušenosti s klíčením exotů na vatě nemám. Myslím, že semena chlebovníku nemají potřebu klíčit na světle, navíc jsou dost velká, takže by klidně mohla být přikryta půdou, lépe jemným pískem. Pokud začnou klíčit, na světlo se určitě proderu. Nevýhodou klíčení v půdě je možnost zanesení nákaz. Ať se jedná o larvy smutnic (malé mušky, jejichž larvy ožírají kořínky i semena), nebo např. Botritis cinerea, plíseň běžně způsobující padání semenáčků. Zrovna u chlebovníku bych se jí docela bál. Nejlepší řešení je asi opravdu ten agroperlit, nebo křemitý propařený písek. Není tak drahý, můžete ho nasypat do sklenice, provlhčit a zavřít. Semena před tím je dobré opláchnout ve slabém roztoku hypermanganu. Tím se zbavíte spor plísní na semenech a v zavřené sklenici na sterilním substrátu by jim tak nemělo nic hrozit. Navíc se udrží i vlhkost. Pro jistotu kontrolovat, zda přece jen neplesniví. Případně otevřít a nechat větrat. Opravdu myslím, že chlebovníky jsou jedny z náročnějších tropických rostlin. Pokud začínáte, měla jste zkusit např. mučenky (maracuya, granadila, curuba a jiné plody jsou plody mučenek). Dobře se pěstuje také kávovník, pepřovník, vanilkovník, anona, avokádo, eugenie, ananas, guava. Liči, mango, longan, karambola,kakaovník jdou trochu hůř, ale přeci. Nejhorší zkušenosti mám právě s chlebovníkem, rambutanem,durianem a papájou.
     
od: Helper
datum: 16.12.10 - 17:42
titulek:

Re: Re: Re: Re: !Sháním semena!

Souhlasím s vámi.:)
     
od: Helper
datum: 17.12.10 - 19:06
titulek:

Re: Re: Re: Re: !Sháním semena!

Chtěl bych se zeptat kde jste se dostal k těm semenům kakaovníku,jestli někde v česku je obchod o kterém nevím.Nebo od známého?:)
      
od: Petr (Petr)
datum: 17.12.10 - 22:00
titulek:

Re: Re: Re: Re: Re: !Sháním semena!

Kakaovník jsem kupil již jako skoro metrový stromek ve sklenících ITSZ na ČZU Praha Suchdol. Prý se jedná o rostlinky vypěstované ze semen, která dozrála v jejich skleníku. Stál asi 400Kč. Již asi 3X kvetl, ale plody nevytvořil. Četl jsem, že ho opilují mravenci, tak to možná bude ten problém. Jinak ty řeči o neuspokojitelných nárocích, o nichž se píše na citrusy.cz se dle mého názoru nezakládají na pravdě. Z vlastní zkušenosti mohu říct, že se nároky blíží kávovníku. Stojí u východního okna, mezi jinými exoty, ne na přímém slunci v poměrně malém květináči, ještě jsem ho nepřesazoval. Měří již něco přes 2m. V létě bujně roste. Vytvořil i korunku asi z pěti větví. Mladé listy i letorosty mají, řekl bych, měděnou barvu, postupně zelenají. Listy mají u čepele zduřelý řapík. Kvete samozřejmě přímo z kmene, velice malými bílými květy. Přes léto pravidelně hnojím. Je docela citlivý na zálivku, při nedostatku vody sklápí a svinuje listy. Někdy napadán sviluškami, ale chemii dobře snáší, tak není problém se jich zbavit, Na teplo až tak ohromné nároky nemá. Běžná pokojová teplota.
    
od: Helper
datum: 16.12.10 - 18:06
titulek:

Re: Re: Re: !Sháním semena!

Já si myslím že pro semena ať už všeobecně nebo ne.Je důležitá jedna věc:Vývin embrya-to lze podpořit vlhkostí a světlem(některé rostliny vyžadují spíše temno-např.Cocos Nucifera,Olea Europea) a teplotou.Proto já když vysazuji semena máčím je vždy do vody na den aby nabobtnala.Pokud jsou starší tak je máčím v kyselině sírové nebo v hypermanganu po dobu hodiny(Kvůli zvýšení klíšivosti a také plísním).
Zkuste tedy do truhlíku zasadit semeno,zemina by mněla být odlehčená,takže bych použil tu zeminu pro kaktusy i když nevím jaké PH ,ale to by nemnělo vadit,případně bych "obohatil" zeminu o agroperlit jelikož perlit má vlastnosti vtáhnout do sebe vodu.Takto bych rosil přiměřeně substrát každý den rozprašovačem
a truhlík bych dal buď vedle topení ale né přímo (protože teplota může být až 60 stupňů Celsia možná i víc=zničení semene).Takto bych počkal týden a po uplynutí bych jemně odkryl zeminu a podíval se co se děje.Pokud se semeno opticky zvětšilo je to dobře,pokud už vyhodilo klíček tak je jasné že dobře.Ale pokud semeno má nějáký povlak ať už zelený(což je plíseň semen známá u citrusů ale i kešu)nebo bílý vyhodil bych semeno.Taky se může stát že semeno přelijete a embryo bude totálně rozmáčené bude mít podobu slizu a bude zapáchat to není dobré.Ohledně škůdců je spousta chem. přípravků myslím že Previcur apod.Já je nepoužívám už z toho hlediska že je to chemie.Spíše používám lepivé pásky(žluté barvy) a nebo před zasazením zeminu uvařím v troubě v hliněné nádobě a po vychladnutí zasadím a když už je to kritické.Koupím si masožravou rostlinu (je to taková lepivá "páska" co se vám odmění svým růstem :D).To je můj návod na pěstování čehokoliv.
Pokud se člověku stále nedaří zkusil bych forum např. forum.citrusy.cz
 
od: Helper
datum: 12.9.10 - 11:12
titulek:

Semena-kde sehnat.

Vím kde sehnat semena,stačí reagovat na můj komentář.Potřebné informace dodám.
  
od: Petr (Petr)
datum: 29.10.10 - 16:57
titulek:

Re: Semena-kde sehnat.

Artocarpus heterophyllus pěstuji, spíš bych ale řekl že v bytě živoří. Nesnáší letnění, ani ve skleníku, slunce ho dokonale popálilo a nové listy vyrostly znovu až na okně v bytě. Možná špatná provenience, mužeš sehnat i nějaký jiný semena než chlebovníku? Díky Petr
   
od: Helper
datum: 28.11.10 - 18:04
titulek:

Re: Re: Semena-kde sehnat.

Ano staci napsat semena rostlin ktere chcete.:)
    
od: Petr (Petr)
datum: 1.12.10 - 14:20
titulek:

Re: Re: Re: Semena-kde sehnat.

Líbilo by se mi vypěstovat třeba juvii ztepilou Barthollitia exelsa, Limonia elephantum ,Flacourtia indica, Diospyros digina, Diospyros blancoi, Chyisophyllum cainito, Manilkara zapota, Bactris gasipaes, Myristica fragrans, Pouteria sapota, Licania platfus a Anacardium occidentalis. V případě toho chlebovníku bych měl trochu obavy o klíčivost semen, údajně již během několika dní ztrácí klíčivost a za čtrnáct dní je klíčivost nulová. Asi by bylo nutné je transportovat již klíčící. Pokud byste měl v nabídce některá z výše vyjmenovaných druhů, rád bych si z jara nějaká objednal. S pozdravem Petr.
     
od: Helper
datum: 3.12.10 - 12:57
titulek:

Re: Re: Re: Re: Semena-kde sehnat.

Vím kde těchto pár exotů sehnat,ale doma nemám žádné..mněl jsem asi polovinu těchto semen od jednoho Tuniského obchodu,ale nevyklíčilo ani jedno,takže bych vám poradil tyto stránky:
http://www.exotische-saemereien.de/
http://www.s-eedo.nl/
http://www.pflanzenkindergarten.de
Jinak nejčerstvější semena kešu,co říkají na německých fórech je ten poslední odkaz.
      
od: Helper
datum: 16.12.10 - 18:08
titulek:

Re: Re: Re: Re: Re: Semena-kde sehnat.

Jinak bych zkusil na kešu e-shop www.koexflor.cz
       
od: Petr (Petr)
datum: 17.12.10 - 22:12
titulek:

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Semena-kde sehnat.

Bohužel se jmenovanou firmou nemám kdoví jaké zkušenosti. Několikrát jsem objednával, ale klíčivost některých druhů byla žalostná. Navíc některá semena, která nabízí prakticky ani klíčit nelze. Např. Dillenia indica klíčí dle literatury výhradně přímo v plodu, jinak neklíčí vůbec. Ale nad kešu jsem již také uvažoval. Na druhou stranu se musí nechat, že ceny jsou rozumné a jednání solidní. Tak se až tak moc nestane, když nic nevyklíčí. Na vámi uváděné německé společnosti jsem také koukal, ale sortiment by se dal srovnat až na drobné výjimky s tuzemským. Každopádně děkuji za radu
       
od: Petr (Petr)
datum: 17.12.10 - 22:26
titulek:

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Semena-kde sehnat.

Mimochodem, vámi jmenovaná firma www.pflanzenkindergarten.de má kakaovník také ve své nabídce za 14 EUR
        
od: Helper
datum: 17.12.10 - 22:55
titulek:

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Semena-kde sehnat.

Já kešu od koexfloru koupil někdy v říjnu a zasadil asi 15 dni poté, co dorazila zásilka.Nejdříve jedno semeno, které nabobtnalo, poté jsem čekal kdy vyklíčí.Po týdnu nic.Odklopil jsem hlínu a bylo celé plesnivé.Na internetu byly stejné fotky(taky zelená plíseň, ale jak už klíčí.)Moje nechtělo/nechce klíčit a celé to tvalo měsíc.Nic nevzešlo ani teď a po zasazení dalšího semene to vzdávám.V polovině jara si nechám poslat více než jen dvě a budu zkoušet dál.Teď už jen v perlitu-nebo kokosovém vlákně, protože na internetu jsem se dočetl od německých kolegů, že je to lepší než do zeminy.Každopádně jsem se taky dočetl že čím čerstvější semena, tím líp, ale to už platí u všeho.Chci se s vámi také podělit o jednu webovou adresu http://www.plantgenera.org/kde jsou krásně ilustrované fotografie z knih, patřící jedné botanické zahradě v zahraničí.Nic méně je to fascinující kolik různých odrud nabízí např.Annona nebo Hylocereus apod.Stačí vědět latinský název a ten zadat do "vyhledávače".
         
od: petr (petr)
datum: 18.12.10 - 22:49
titulek:

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Semena-kde sehnat.

http://www.flora-toskana.de Na těchto stránkách srdce sběratele zaplesá, ovšem ceny zřejmě mimo dosah tuzemského průměrného platu. Nezbývá než doufat že nějaký šikovný český podnikatel s in vitro množárnou zkopíruje sortiment a přiblíží naší realitě.
          
od: Helper
datum: 21.12.10 - 15:43
titulek:

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Semena-kde sehnat.

Zkusil bych ještě Salta seeds tedy www.bambusarium.cz/saltaseeds/
          
od: Vlk
datum: 17.10.12 - 11:19
titulek:

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Semena-kde sehnat.

A nevíte kde prosím sehnat semena výše zmíněného chlebovníku/Jackfruitu?
          
od: Vlk
datum: 5.11.12 - 09:57
titulek:

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Semena-kde sehnat.

Petře, mohl bych na Vás prosím dostat nějaký kontakt? Rád bych se Vás zeptal na pár věcí ohledně pěstitelství.
Díky!
Vlk
          
od: Petr (Petrlcr)
datum: 5.11.12 - 16:11
titulek:

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Semena-kde sehnat.

Určitě rád pomohu. Vždy jsem diskutoval na Citrusy.cz. Bohužel tato diskuse je od minulého podzimu zásluhou škarohlídů nefunkční. Ale stále se zde dozvíte více, než kdekoliv jinde. Svou emailovou adresu zde moc psát nechci, již z důvodu napadení schránky spamem. Jediná diskuse, kterou navštěvuji je v současnosti http://citrusy.xforum.cz/. Zde můžeme diskutovat, Admin je rozumný, tak jistě nebude problém otevřít vlákno tropické rostliny, nebo mě tam vyhledejte pod shodnou přezdívkou a v SZ napíši email. Tuto rostlinu stále vlastním, asi jako jeden z mála sběratelů, tak pár vychytávek k pěstování mohu říci.
 
od: Lanka
datum: 21.8.11 - 23:48
titulek:

Jackfruit vs Chlebovník

Mám jen takový malý postřeh bokem - Jackfruit a Chlebovník si jsou sice podobné, jde ale o dva různé plody, takže je název i obsah článku mírně zavádějící..
 
od: PetrLCR
datum: 22.8.11 - 13:29
titulek:

Chlebovník nebo žakie?

Nemyslím, že by šlo až o takové drama. Plody si u obou druhů částečně podobné jsou, markantní rozdíl je ve velikosti, ale o to tu nejde. Jedná se především v našich podmínkách o velice kuriózní rostliny, které obě patří do stejného rodu. Myslím, že u těchto tropických rostlin nemá smysl vnášet do češtiny novotvary v podobě jejich jmen. Chlebovník jsou obecně nazývány všechny rostliny rodu Artocarpus. Dle vás by tak měl být chlebovníkem strom druhu Artocarpus altis, tedy chlebovník obecný a správný název plodu z tohoto stromu je bredfrut. Ovšem myslím, že ani jeden z českých názvů, které vznikly zkomolením anglických, není zcela oficiální. Zrovna tak plod Artocarpus hetophyllus není česky jackfruit ale džekfrut. Někdy se pro tuto rostlinu používá český název žakie, ale dle mého názoru je vhodnějším označením druhu chlebovník různolistý, což navazuje alespoň na latinskou systematiku. Název rodu je tak v češtině pro všechny druhy rodu stejný tak jak to musí být u názvů latinských. Všechny druhy rodu Artocarpus by tak měly být česky chlebovníky, ať již plodí džekfrut, bredfrut, čampedek atd.
 
od: Martin (Bifidus)
datum: 7.3.12 - 17:25
titulek:

Mám spoustu semínek jackfruitu

Zrovna jsem si z Thajska přvezl spoustu těchto semínek, tak kdyby někdo chtěl, stačí napsat na bifidusakti@seznam.cz
 
od: Vlk
datum: 16.10.12 - 19:17
titulek:

Sháním semena Jackfruitu!

Dobrý den,

Začal jsem pěstovat exotické rostliny a sháním semínka Jackfruitu - neměl byste prosím někdo zdání kde je sehnat?

S pozdravem

M.V.M.
 
od: Vlk
datum: 17.1.13 - 21:57
titulek:

Nabízím čerstvá semena jackfruitu

Nabízím čerstvá semena jackfruitu dovezená z dovolené ze Srí Lanky - cena dohodou, možná i výměna. :-)
 
od: martas (martas)
datum: 18.1.13 - 10:09
titulek:

Semena Jackfruitu.

Měl bych zájem o pár semen.Myslím,že i výměnou bych měl co nabídnout.Jak se s vámi spojit?
  
od: Vlk (Vlk)
datum: 18.1.13 - 10:12
titulek:

Re: Semena Jackfruitu.

Napište prosím na martin.vlk.mrnous@gmail.com :-)
  
od: Petr (PetrLCR)
datum: 18.1.13 - 22:40
titulek:

Re: Semena Jackfruitu.

Marťasi, Marťasy, kam Vy to všechno budete dávat. To už je pomalu na vybudování další botanické ve stylu Pražské Fata Morgany!!! Každopádně mě samotného zajímá, co z těch semen od Martina vyroste. V případě toho chlebovníku se jedná o džekfrut nebo bredfrut? O jiný druh chlebovníku, než je Artocarpus heterophyllus bych měl také zájem. Jen pro ostatní, oběma Martinům jsem to psal. V případě chlebovníků, bacha aby nestály ve vodě a hlavně pozor na svilušku. Na druhou stranu akaricidy snáší bez problémů.
   
od: Sanitarium
datum: 5.2.13 - 20:55
titulek:

Re: Re: Semena Jackfruitu.

Mal by som na vymenu mlade semenace :

Artocarpus heterophyllus - Jackfruit
Artocarpus integer - cempedak
a par naklicenych semien (cca o 2-3 tydne):
Artocarpus odoratissimus - marang
Artocarpus Camansi - Breadnut

Povod vsetkych je juhovychodna azia

    
od: Vlk
datum: 5.2.13 - 23:00
titulek:

Re: Re: Re: Semena Jackfruitu.

Dobrý den,

Měl bych zájem o ten artocarpus odoratissimus - napište prosím na martin.vlk.mrnous@gmail.com nebo dejte prosím vědět svůj email. :-)
    
od: martas (martas)
datum: 11.2.13 - 07:40
titulek:

Re: Re: Re: Semena Jackfruitu.

Také bych měl zájem o pár naklíčených semen a semenáčů.Máte ještě nějaké? Jde mi hlavně o A.integer,odoratissimus a camansii.Určitě bych je měl za co vyměnit.
 
od: RENDA
datum: 5.10.13 - 19:59
titulek:

PLODY CHLEBOVNIKU V PRAZE-180KC/KG

KDYBY NEKDO CHTEL OCHUTNAT TAK MAM NA PRODEJ PLODY CHLEBOVNIKU ZA 180KC/KG ......PRIMY DOVOZ Z MALAISIE KAZDY TYDEN
  
od: Vlk (Vlk)
datum: 5.10.13 - 22:40
titulek:

Re: PLODY CHLEBOVNIKU V PRAZE-180KC/KG

Dobrý den, durian náhodou nedovážíte prosím?:-)
  
od: Dávid (Lexo)
datum: 6.11.13 - 15:46
titulek:

Re: PLODY CHLEBOVNIKU V PRAZE-180KC/KG

Dobrý deň!

Prosím,máte niekde v Prahe predajňu,
mám záujem o plody chlebovníku.
   
od: RENDA
datum: 9.11.13 - 20:22
titulek:

Re: Re: PLODY CHLEBOVNIKU V PRAZE-180KC/KG

KAZDY VYKEND OD CCA 9HOD DO 20HOD PRIMO PRED HLAVNIM VJEZDEM DO -SAPY- (PRODEJ PRIMO Z BILE DODAVKY -KUPUJI TO POUZE VIETNAMCI KTERI TOTO OVOCE ZNAJI TUDIZ NEMA SMYSL ZRIZOVAT PRODEJNU )
    
od: Vlk (Vlk)
datum: 9.11.13 - 22:04
titulek:

Re: Re: Re: PLODY CHLEBOVNIKU V PRAZE-180KC/KG

Nabízíte také duriany prosím?
  
od: Bost
datum: 28.11.13 - 20:48
titulek:

Re: PLODY CHLEBOVNIKU V PRAZE-180KC/KG

Dobrý den, chtěl bych si koupit kousek CCA 10 kg.. Je to možné? Prosím, kontaktujte na tel. č. 606766010
Děkuji Machala
   
od: RENDA
datum: 29.11.13 - 00:13
titulek:

Re: Re: PLODY CHLEBOVNIKU V PRAZE-180KC/KG

PRIJEDTE SI A MUZETE SI VYBRAT ---MAME TU PLODY VAZICI 20-30KG Z KTERYCH VAM ODKROJIME VAMI POZADOVANOU HMOTNOST..........
    
od: Martin (MP)
datum: 4.5.15 - 22:02
titulek:

Re: Re: Re: PLODY CHLEBOVNIKU V PRAZE-180KC/KG

dobrý den
pro ty mimo Prahu, kde je prosím prodej z dodávky u SAPY.
díky Martin
   
od: Lucie Kováčová (Eicy)
datum: 2.11.14 - 17:54
titulek:

Re: Re: PLODY CHLEBOVNIKU V PRAZE-180KC/KG

Dobrý den,

jste tam pořád a i teď v zimě? Díky. Lucie
  
od: Adalbert Larsson (Ad alb itch)
datum: 24.1.16 - 09:59
titulek:

Re: PLODY CHLEBOVNIKU V PRAZE-180KC/KG

Dobrý den, nevím jak moc je Vaše nabídka aktuální, ale rád bych sehnal plody chlebovníku a chystám se první víkend v únoru do Prahy, bude možnost Vás někde sehnat, respektive prodáváte stále plody chlebovníku z dodávky před Sapo? Děkuju za reakci, Larsson
   
od: Vlk
datum: 25.1.16 - 00:14
titulek:

Re: Re: PLODY CHLEBOVNIKU V PRAZE-180KC/KG

Nevím, jestli pán prodává, ale přímo v Sapě je mají v obchodech skoro všude a celoročně :-)
 
od: Eliška
datum: 3.1.15 - 20:22
titulek:

Sháním semena jackfruitu

Máte-li někdo ozvěte se prosím na mail: minael@seznam.cz Zaplatím zlatem!!!! :)
 
od: Nick
datum: 16.8.16 - 12:34
titulek:

CHYBA

Pokud se podíváte na kterýkoli web, zjistíte že jsou to dva, sice příbuzné, ale i přesto naprosto rozdílné druhy.

Příspěvků: 50Komentáře

 
 Jakfruit
Janík 17.4.10 - 12:25
 
 
 Re: Jakfruit
juraj (juraj) 5.11.12 - 21:12
 
 !Sháním semena!
Helper 30.8.10 - 00:58
 
 
 Dobrý den,mám právě přivezená semena Jacks f...
Lenka (Herra) 9.12.10 - 21:08
 
 
 
 Re: Dobrý den,mám právě přivezená semena Jac...
Helper 9.12.10 - 21:23
 
 
 Re: !Sháním semena!
petr (petr) 13.12.10 - 21:13
 
 
 
 Re: Re: !Sháním semena!
Herra 14.12.10 - 10:48
 
 
 
 
 Re: Re: Re: !Sháním semena!
Petr (Petr) 14.12.10 - 15:32
 
 
 
 
 
 Re: Re: Re: Re: !Sháním semena!
Helper 16.12.10 - 17:42
 
 
 
 
 
 Re: Re: Re: Re: !Sháním semena!
Helper 17.12.10 - 19:06
 
 
 
 
 
 
 Re: Re: Re: Re: Re: !Sháním semena!
Petr (Petr) 17.12.10 - 22:00
 
 
 
 
 Re: Re: Re: !Sháním semena!
Helper 16.12.10 - 18:06
 
 Semena-kde sehnat.
Helper 12.9.10 - 11:12
 
 
 Re: Semena-kde sehnat.
Petr (Petr) 29.10.10 - 16:57
 
 
 
 Re: Re: Semena-kde sehnat.
Helper 28.11.10 - 18:04
 
 
 
 
 Re: Re: Re: Semena-kde sehnat.
Petr (Petr) 1.12.10 - 14:20
 
 
 
 
 
 Re: Re: Re: Re: Semena-kde sehnat.
Helper 3.12.10 - 12:57
 
 
 
 
 
 
 Re: Re: Re: Re: Re: Semena-kde sehnat.
Helper 16.12.10 - 18:08
 
 
 
 
 
 
 
 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Semena-kde sehnat.
Petr (Petr) 17.12.10 - 22:12
 
 
 
 
 
 
 
 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Semena-kde sehnat.
Petr (Petr) 17.12.10 - 22:26
 
 
 
 
 
 
 
 
 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Semena-kde sehnat.
Helper 17.12.10 - 22:55
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Semena-kde sehnat.
petr (petr) 18.12.10 - 22:49
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Semena-kde seh...
Helper 21.12.10 - 15:43
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Semena-kde seh...
Vlk 17.10.12 - 11:19
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Semena-kde seh...
Vlk 5.11.12 - 09:57
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Semena-kde...
Petr (Petrlcr) 5.11.12 - 16:11
 
 Jackfruit vs Chlebovník
Lanka 21.8.11 - 23:48
 
 Chlebovník nebo žakie?
PetrLCR 22.8.11 - 13:29
 
 Mám spoustu semínek jackfruitu
Martin (Bifidus) 7.3.12 - 17:25
 
 Sháním semena Jackfruitu!
Vlk 16.10.12 - 19:17
 
 Nabízím čerstvá semena jackfruitu
Vlk 17.1.13 - 21:57
 
 Semena Jackfruitu.
martas (martas) 18.1.13 - 10:09
 
 
 Re: Semena Jackfruitu.
Vlk (Vlk) 18.1.13 - 10:12
 
 
 Re: Semena Jackfruitu.
Petr (PetrLCR) 18.1.13 - 22:40
 
 
 
 Re: Re: Semena Jackfruitu.
Sanitarium 5.2.13 - 20:55
 
 
 
 
 Re: Re: Re: Semena Jackfruitu.
Vlk 5.2.13 - 23:00
 
 
 
 
 Re: Re: Re: Semena Jackfruitu.
martas (martas) 11.2.13 - 07:40
 
 PLODY CHLEBOVNIKU V PRAZE-180KC/KG
RENDA 5.10.13 - 19:59
 
 
 Re: PLODY CHLEBOVNIKU V PRAZE-180KC/KG
Vlk (Vlk) 5.10.13 - 22:40
 
 
 Re: PLODY CHLEBOVNIKU V PRAZE-180KC/KG
Dávid (Lexo) 6.11.13 - 15:46
 
 
 
 Re: Re: PLODY CHLEBOVNIKU V PRAZE-180KC/KG
RENDA 9.11.13 - 20:22
 
 
 
 
 Re: Re: Re: PLODY CHLEBOVNIKU V PRAZE-180KC/KG
Vlk (Vlk) 9.11.13 - 22:04
 
 
 Re: PLODY CHLEBOVNIKU V PRAZE-180KC/KG
Bost 28.11.13 - 20:48
 
 
 
 Re: Re: PLODY CHLEBOVNIKU V PRAZE-180KC/KG
RENDA 29.11.13 - 00:13
 
 
 
 
 Re: Re: Re: PLODY CHLEBOVNIKU V PRAZE-180KC/KG
Martin (MP) 4.5.15 - 22:02
 
 
 
 Re: Re: PLODY CHLEBOVNIKU V PRAZE-180KC/KG
Lucie Kováčová (Eicy) 2.11.14 - 17:54
 
 
 Re: PLODY CHLEBOVNIKU V PRAZE-180KC/KG
Adalbert Larsson (Ad alb itch) 24.1.16 - 09:59
 
 
 
 Re: Re: PLODY CHLEBOVNIKU V PRAZE-180KC/KG
Vlk 25.1.16 - 00:14
 
 Sháním semena jackfruitu
Eliška 3.1.15 - 20:22
 
 CHYBA
Nick 16.8.16 - 12:34
 
reklama