Komentáře
Mango - popis

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah, vyhrazuje si však právo je odstraňovat.
 
od: Katka
datum: 7.5.08 - 17:38
titulek:

Moje mango

Mango jsem si zasadila před rokem a je překrásnou ozdobou mého pokoje. Není nijak náročné na pěstování a v domácích jednoduchých podmínkách se mu daří velmi dobře. Pro ty, kdo mají cit k rostlinám, zvlášť exotickým, velmi doporučuji.
  
od: František
datum: 4.6.08 - 11:04
titulek:

Re: Moje mango

Jak mate velke? Neni uz u stropu? Trochu se bojim velikosti.
   
od: Pěstitel
datum: 28.6.08 - 13:13
titulek:

Re: Re: Moje mango

Zdravím,
mango není velikostně nějak nezvladatelné, existují dokonce i odrůdy geneticky "zakrslé", které ve volné půdě jdou udržet v pohodě do 2,5 metru na výšku a šířku dospělého stromu, v kontejneru pak jsou výrazně menší.
Mango z pecky je bohužel vesměs monoemrycké, tj. kombinací genů matky a otce = nedědí vlastnosti rodičovské rostliny a samozřejmě případná plodnost i semenáče je otázkou dlouhé doby. Roubované rostliny jsou z tohoto hlediska výrazně lepší, navíc ty nejlepší (chuťově) odrůdy manga jsou nepředstavitelnou lahůdkou. Jde třeba o odrůdy Nam Doc Mai, Palmer, Alphonso, Kesar, Sindhri, atd. Některé z nich (rostliny) jdou sehnat v Evropě kupodivu pouze v ČR. To je dáno "bláznovstvím" lidí okolo p. Matějky z Vykáně (www.pawpaw.cz).
Co se týče plodů,zmíněné odrůdy jdou v ČR, když víte na koho se obrátit, sehnat také. Teď jsem kupříkladu dojedl mango Palmer o hmotnosti skoro 1,5 kg!!. Manga v obchodech jsou ostudou!!! Nekupuji, chuť je k ničemu, šťavnatost žádná. I kdyby byly ony odrůdy Tommy Atkins a spol. zralé, jsou v porovnání s výše uvedenými nechutné. Narazíte-li někde na ty správné, neváhejte ani sekundu.
Ať Vám vše roste. Sám mám sbírku rostlin manga asi deseti odrůd a je to úžasné.
    
od: martin (b-fly)
datum: 4.4.09 - 15:13
titulek:

Re: Re: Re: Moje mango

Kdo poradí?S mou 3-letou dcerou jsme snědli mango a jelikož jsem si přečetl,že není problém s pěstováním,dali jsme dvě semínka(dobře,tak semena!) do květináče.....a je to už skoro měsíc a nic-máme být smutní nebo to ještě vyleze?
     
od: noela
datum: 18.10.09 - 08:13
titulek:

Re: Re: Re: Re: Moje mango

Pokud jste ho zasadila i s tvrdou peckou, určitě vyroste! I v Brazílii to trvalo asi měsíc. Délka klíčení závisí také na tom, v jaké poloze se pecka zasadí. Někdy vyraší směrem dolů a než zespod vyrazí ke světlu, má potom klíček v hlíně klidně délku 10 cm. Ještě je důležité, aby se rostlinka vždy pořádně zalila, ale pak se půda nechala vyschnout. Takové podmínky má doma. (Vlastní zkušenost.)
      
od: Jolly (Jedine9 co me1 smysl je takzva)
datum: 10.7.12 - 15:06
titulek:

Jedine9 co me1 smysl je takzvanfd nevaaantogrnfd ze1pis, kterfd je zdarma a stojed jen pe1r minut času na vyplněned formule1ře. Pokud bude schve1len (což trve1 i několik měsedců) zedske1te alespoň zpětnfd odkaz na ve1š web z poměrně kvalitnedho webu. Poku

Jedine9 co me1 smysl je takzvanfd nevaaantogrnfd ze1pis, kterfd je zdarma a stojed jen pe1r minut času na vyplněned formule1ře. Pokud bude schve1len (což trve1 i několik měsedců) zedske1te alespoň zpětnfd odkaz na ve1š web z poměrně kvalitnedho webu. Pokud schve1len nebude nic tak hrozne9ho se nestane jen budete muset uplatnit vedce kreativity.
     
od: CANAN (napsal:Jirka*> Jasně, pokud čl)
datum: 10.7.12 - 14:18
titulek:

napsal:Jirka*> Jasně, pokud člověk děle1 co chce, tak jo. Akore1t občas divoced koně uhe1nějed nějak rychle (kdo to vltsaně původně napsal? Vysockij?) a člověk se jednoho dne probuded a zjisted, že tak faplně neved Ale to se srovne1 :) Každope1dně me1š p

napsal:Jirka*> Jasně, pokud člověk děle1 co chce, tak jo. Akore1t občas divoced koně uhe1nějed nějak rychle (kdo to vltsaně původně napsal? Vysockij?) a člověk se jednoho dne probuded a zjisted, že tak faplně neved Ale to se srovne1 :) Každope1dně me1š pravdu zkušenosti jsou bezva a předležitost ještě bude. A nejspedš nastane tehdy až přijde ten pocit, že jsem zklamal sebe, když jsem začal kouřit asi tak nějak jsem to myslel. A jinak dedky za radu, ačkoliv asi ještě bude nějakej pe1tek trvat, než budu pse1t cedulku na vltsaned zvonek :)
     
od: Zvířa
datum: 2.4.14 - 00:59
titulek:

Re: Re: Re: Re: Moje mango

Mno, já ho vyloupla z tvrdého obalu (opatrně nožem "rozpárat" na boku pecku a semínko vyloupnout), dala ho do rašeliny a pravidelně udržuji vlhkou a roste mi. Ale je to lenoch. Nějakou chvíli mu trvá než vypustí kořínek a ten je celkem dlouhý. Už jsem to pomalu vzdávala, když mi vykoukly první lístky. :) Nebojte, ono vyleze.
    
od: vladimír zdeněk (zdeny)
datum: 14.9.15 - 14:48
titulek:

Re: Re: Re: Moje mango

Dobrý den.
Znáte někdo odrůdu manga KAEW?
  
od: honza.hrbac
datum: 16.9.08 - 17:15
titulek:

Re: kávovník

hele vím že tady špatně píšu ale kdo má kávoník tak pošlete přes muj e-mail potřebuju více informaci
   
od: Vácval
datum: 30.8.10 - 00:54
titulek:

Re: Re: kávovník

Chcete poslat semeno kakaovníku?a e-mailem nebo tady?
    
od: hyssman
datum: 5.9.10 - 15:31
titulek:

Re: Re: Re: kávovník

:D myslim že po 2 letech ani neví že sem psal :D
    
od: Jean (Zdravedm Honzo,take9 jsem jedn)
datum: 10.7.12 - 20:35
titulek:

Jean

Zdravedm Honzo,take9 jsem jednu podobnou sdtuii četl (ovšem na zahraničnedm webu). Podle me9ho ne1zoru každfd nepřirozenfd způsob vytve1řened zpětnfdch odkazů dředve nebo později vyfasted v nějakfd postih
 
od: ninuska
datum: 7.2.10 - 12:11
titulek:

mango rostlinka

loni v létě jsem zasadila pecku z obr manga do truhlíku, nechala na pospas sluníčku a dešti a když jsem na konci prázdnin chtěla hlínu vysypat, zjistila jsem, že pecka nabobtnala, praskla a vylezl bílý klíček. Znovu jsem přesadila rostlinku do květníku s dobrou zeminou, dala na světlo na okno na jih, už má třetí patro nádherných zelených listů a každý ho zvenku obdivuje. Krásná dekorativní rostlinka bez velké námahy.
  
od: květa
datum: 23.1.13 - 11:52
titulek:

Re: mango rostlinka

Dobrý den,dnes jsem si poprvé koupila mango,hledala na internetu,jak se jí a našla váš příspěvek.Budu ráda,když mi poradíte jak pěstovat a přezimovat.Díky a s pozdravem
Květa
 
od: jan (hyssman)
datum: 8.6.10 - 11:32
titulek:

dokument

ahoj všem, dnes jsem oběvil tuto stránku tak mě napadlo že bych vás seznámil s mojím mangem :)

kdo má facebook tak to jiste uvítá, a rozhodně se přidá - doufám :)

http://www.facebook.com/pages/Mango-dokument/123761167-654949

každý den se ho snažím fotit a aktualizovat, s vypestováním rád porsdím :) je to vážně brnkačka :)
  
od: Václav
datum: 14.6.10 - 17:19
titulek:

Re: dokument

Už je po něm?
   
od: jan (hyssman)
datum: 14.6.10 - 21:35
titulek:

Re: Re: dokument

přoč by mělo? :-o
    
od: Václav
datum: 30.8.10 - 00:34
titulek:

Re: Re: Re: dokument

Se ptám,čistě vědecky.
     
od: hyssman
datum: 5.9.10 - 15:29
titulek:

Re: Re: Re: Re: dokument

ne stále žije :) ;)
      
od: Helper
datum: 24.12.10 - 12:55
titulek:

Re: Re: Re: Re: Re: dokument

Jaká odruda?
      
od: Telajala (Jedno stare9 předsloved praved)
datum: 11.7.12 - 00:00
titulek:

Jedno stare9 předsloved praved: Zvyk je železne1 košile Trochu mě překvapuje, že nekonečne9 a zbytečne9 fapravy vzelhdu čehokoliv dělajed proble9my i mladšedm ročnedkům, než jsem třeba je1. V Gmailu v posledned době take9 marně hlede1m, jak jsem vlastně

Jedno stare9 předsloved praved: Zvyk je železne1 košile Trochu mě překvapuje, že nekonečne9 a zbytečne9 fapravy vzelhdu čehokoliv dělajed proble9my i mladšedm ročnedkům, než jsem třeba je1. V Gmailu v posledned době take9 marně hlede1m, jak jsem vlastně provedla některe1 dodnes fungujedced nastavened. A když se mi při pe1tečned bouřce změnilo zobrazened na negativned, změnila jsem letitfd Strom na Levanduli, přestože jejed vůni lehce nesne1šedm.Člověk si vybedre1 nějakou službu i proto, že se mu ledbed, no a když se změned, je čas na změnu. Ve stare9m Analytics stačilo juknout na prvned stre1nku a teď aby se člověk uklikal. Asi je ve1žně už čas na Hejl Analytics.
  
od: mato5679
datum: 28.2.11 - 19:01
titulek:

kedy vyrastie

posadil som ho vcera a neviete zakolko vyrastie poradil by mi kdosi
   
od: hyssman
datum: 28.2.11 - 22:13
titulek:

Re: kedy vyrastie

začne se hned druhý den zvětšovatm po pár dnech cca.5 bude mít už tak 2-3cm velký kořínek. po 10-14 dnech začne tvořit listy.

mluvím o vyloupnutém semenu z tvrdé slupky.
 
od: Helper
datum: 4.9.10 - 01:04
titulek:

Varování

Slupka se nekonzumuje ,může vyvolat alergii ,silné otoky rtů.
  
od: Gabriela (Gabriela)
datum: 1.4.12 - 21:28
titulek:

Re: Varování

Fakt se slupka nesmí jíst? A důvod? My jsme do teď jedli mango pravidelně a se slupkou :D nic se nedělo .. děkuji za odpověď :-)
   
od: mmmiiiiri
datum: 23.6.12 - 17:37
titulek:

Re: Re: Varování

já ho právě taky snědla se slupkou...tak uvidíme..zatím žiju
 
od: Helper
datum: 4.9.10 - 01:14
titulek:

Chuť

Když jsem jej poprvé ochutnal ,chutnalo jako leštící prostředek.Jinak je velice šťavnaté ,Sladké ,má svou specifickou vůni i chuť.
  
od: Nuf
datum: 28.1.12 - 10:16
titulek:

Re: Chuť

Chutnalo to jako lestici prostredek :-))) Abych se priznal standartne jsem lestenku ani jedenkrate zatim neochutnal, takze mi to pripada komicke, ze to chutna jako ...nejaky sajrajt na uklizeni..
 
od: Jarda (jarda)
datum: 1.2.11 - 18:53
titulek:

zrání

najde se někdo, kdo poradí jak nechat dozrát mango, které koupíte nezralé. Koupil jsem dva plody v Kauflandu, byly očividně nezralé, nejprve jsem je nechal asi týden v chladnu, nic to nedělalo a tak jem je dal do kuchyně a tam začala vadnout.Po oloupání byla hnědá, začala hnít.
Dokáže někdo poradit?
  
od: frant
datum: 1.2.11 - 19:48
titulek:

Re: zrání

Zkuste ho dát do igelitového pytlíku společně s jablky.
   
od: Jarda (Jarda)
datum: 2.2.11 - 00:25
titulek:

Re: Re: zrání

A co teplota okolí, už jste to někdy vyzkoušel?
  
od: Karel
datum: 2.3.11 - 08:48
titulek:

Re: zrání

Po zakoupení nechám plody v misce na kuchyňské lince 3-5 dní. Po této době jsou vhodné ke konzumeci. Vytéká z nich šťáva
   
od: jarda
datum: 2.3.11 - 11:15
titulek:

Re: Re: zrání

Vážený p.Karle, pokud koupím plody již částečně měkké, tak to takto dělám, ale minule jsem kopil pody v Kauflandu, a byly opravdu tvrdé, ty nedozráli ani za čtrnáct dní a pomalu se začali kazit. Tak o takovéto plody mi jde.Dík za snahu mi pomoci.
Zdravím Jarda
  
od: Manho (Mango)
datum: 28.3.12 - 13:56
titulek:

Re: zrání

Mango musí být "v základu žluté" aby bylo dobré. Pokud není zralé je dobré dát mango do papírového pytlíku s dvěma banány a nechat při pokojové teplotě. Doporučuji plody při nákupu nemačkat jestli jsou měkké a omačkané nekupovat. Při nákupu se doporučuji dívat na barvu kolem stopky. Pokud je tam Mango hnědé / tmavé tak nekupovat, kazí se tam. Kolem stopky by měla být stejná barva jaká je i dále od stoky. (Stopka může být klidně hnědá to nevadí)
   
od: hyssman
datum: 1.4.12 - 21:42
titulek:

Re: Re: zrání

Před měsícem jsem koupil 2 přezrálé manga, měkké a skoro celé červené, jedno bylo dokonce uvnitř "nahnilé" a dnes z nich mám 2 krásné rostlinky, myslíšm že na zralosti plodu zas tak nezáleží, důležité je kdy byl plod sklizen, nesmí být semeno podtržené dřív než dostane své vlastnosti. To ale při nákupu již neovlivníte
    
od: Mango (Manho)
datum: 2.4.12 - 14:49
titulek:

Re: Re: Re: zrání

Tak to co jsem psala jsem myslela ohledně Manga ke konzumaci, nikoliv k pěstování.
Tak samozřejmě je nejlepší sklidit zralé mango, ale to by nedovezli do ČR.
Ale je to opravdu unikát vybrat dobré mango. Nejlepší je chodit do "stejného" obchodu denně a koupit mango když ho čerstvě vystaví aby nebylo staré nebo omačkané. A v případě že není zralé (žluté v základu s červenou skvrnou kterou má už i zelené mango) dozrát s banánem.
Pak se maximálně vyhneme tomu že bude nahnilé. Jinak u nás je problém že je dražší a válí se na krámě dlouho a pak když se někdo napálí už mango nekupuje.
   
od: LAME
datum: 26.5.12 - 18:02
titulek:

Re: Re: zrání

Potvrzuju! Pár dní spolu s banánama v pytlíku a ze slušného manga je úžasně sladký a šťavnatý plod!
  
od: ftasatpnhgz (qAvsRn <a href="http://fnzgyn)
datum: 11.7.12 - 02:39
titulek:

qAvsRn fnzgynegqfvn

qAvsRn fnzgynegqfvn
  
od: eijthwf (cXPank <a href="http://xkzgey)
datum: 12.7.12 - 12:24
titulek:

cXPank xkzgeyxepjre

cXPank xkzgeyxepjre
 
od: jindra (Jindry)
datum: 28.3.11 - 17:45
titulek:

Mango střední

Mango je vynikající ovoce!!!!!!!!!!!!!!!
 
od: Catie
datum: 13.4.13 - 09:32
titulek:

Mango - dobré plody

Já jsem mango milovník, a co se týče chutnosti manga z obchodů, tak nic moc.. Jsou dobré, ale velmi tvrdé. Za to mám kamarádku, jejíž otec pracoval v obchodě s ovocem a zeleninou, a já od nich ravidelně dostávala nějaké věci (mrkve, hrášky, kaki..) ale hlavně manga. Ty byla tak dobrá! Sladká, krásně se loupající, v životě jsem lepší nejedla. Škoda jen že její otec tam již nepracuje :´( :DD
  
od: Veronika Klinkáčková (kobliha21)
datum: 13.4.13 - 10:21
titulek:

Re: Mango - dobré plody

Dobrý den, někde jsem četla, že prý by se na mango neměly pít žádné tekutiny, zvlášť při potížích s žaludkem. Nevíte, co je na tom pravdy? Díky za odpověď. :)
 
od: B.B. (Blbík)
datum: 12.5.14 - 07:57
titulek:

Pravopis

Dožívá se tří set...jak praví pravidla českého jazyka o skloňování číslovek.A prosím neodepisujte mi.
  
od: HankaP
datum: 29.12.19 - 15:48
titulek:

Re: Pravopis

Odvolávat se na pravidla je v pořádku - jenže nestačí říct/číst A, je potřeba i B... ;-)

"Ve větné souvislosti se víceslovné číslovkové výrazy zpravidla skloňují. Máme více možností:
a) Skloňujeme všechny části výrazu... před 365 lety – před třemi sty šedesáti pěti (před třemi sty pětašedesáti) lety...
b) Skloňujeme jen jméno počítaného předmětu a část číslovkového výrazu (obvykle řád desítek a jednotek), zbytek ponecháváme nesklonný... před 365 lety můžeme také přečíst před tři sta šedesáti pěti (pětašedesáti) lety...
c) ..."
(http://prirucka.ujc.cas.cz/?id=791)
   
od: Vladimír (fruwe)
datum: 2.1.20 - 11:07
titulek:

Re: Re: Pravopis

Dobrý den Hanko, všiml jsem si že ten dotaz byl již velmi starého data......
    
od: HankaP
datum: 2.1.20 - 11:26
titulek:

Re: Re: Re: Pravopis

Ano, i já jsem si toho všimla - nicméně už to, že jsem to tu četla já (jakož i Vaše reakce) svědčí o tom, že i po letech sem někdo zabloudí - a není proto od věci uvést blud páně B.B. (Blbíka) na pravou míru... :-) Hezký den!
     
od: Vladimír (fruwe)
datum: 2.1.20 - 11:45
titulek:

Re: Re: Re: Re: Pravopis

Jj, to je fakt. To jsou vaše webové stránky?
      
od: HankaP
datum: 2.1.20 - 15:47
titulek:

Re: Re: Re: Re: Re: Pravopis

Nene...
       
od: Vladimír (fruwe)
datum: 3.1.20 - 09:40
titulek:

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pravopis

Je vtipné že si dopisujeme zde....zdenek@fruwe.cz :)
 
od: Hdfg
datum: 23.2.15 - 08:37
titulek:

Mango velikost a tvar,zaklad uspechu.

Mango pod cca 10 cm ...smrdi terpentynem,neda se vetsinou jist protoze je nedorostle, mango od cca 10 do 15 cm uz chutna velmi dobre,pach skoro neznatelny a pokud chcete pravou chut manga,tak nad 15 cm delky....tak asi 25 krat 15 cm a krasneho ledvinoviteho tvaru to je ta spravna chut,neda se to z temi levnymi srovnat,take uz jenom v cene je rozdil,to velke stoji 7× tolik co to nejmensi!
 
od: sidelo
datum: 6.2.21 - 10:23
titulek:

mango + alkohol

zdravím všechny,
taková malá drobnost. Tuhle jsem ochutnal poprvé mango. Chuť není špatná, ale u mne na prvním místě nebude. Kór po tomto zážitku. Odpoledne, po snězení cca hrstky na kostky nakrájeného manga jsem si dal dva malé panáčky rumíčku a jedno pivíčko. Ne hned, že bych ho tím zapíjel, ale nevím s jakým časovým odstupem. Do 2hodin jsem se začal cítit divně. Motaní, špatná rovnováha. Pak se přidal pocit na zvracení. Co budu povídat, noc jsem strávil na hajzlíku, doslova a do písmene jsem se ji problil. Hlava mně nebolela, ale motanice ... ani při pořádné ožíračce takovou nemám a hlavně to zvracení. Celý následující den jsem nic v žaludku neudržel. Až potom jsem našel informaci, že cca 2hodiny po konzumaci manga by se neměl pít alkohol a mléko. Nevím jak je to s mlékem, ale kombinace mango + alkohol mne teda na jeden den doslova vyřídila. Máze někdo podobnou zkušenost?

Příspěvků: 52Komentáře

 
 Moje mango
Katka 7.5.08 - 17:38
 
 
 Re: Moje mango
František 4.6.08 - 11:04
 
 
 
 Re: Re: Moje mango
Pěstitel 28.6.08 - 13:13
 
 
 
 
 Re: Re: Re: Moje mango
martin (b-fly) 4.4.09 - 15:13
 
 
 
 
 
 Re: Re: Re: Re: Moje mango
noela 18.10.09 - 08:13
 
 
 
 
 
 
 Jedine9 co me1 smysl je takzvanfd nevaaantogrnfd z...
Jolly (Jedine9 co me1 smysl je takzva) 10.7.12 - 15:06
 
 
 
 
 
 napsal:Jirka*> Jasně, pokud člověk děle1 co ch...
CANAN (napsal:Jirka*> Jasně, pokud čl) 10.7.12 - 14:18
 
 
 
 
 
 Re: Re: Re: Re: Moje mango
Zvířa 2.4.14 - 00:59
 
 
 
 
 Re: Re: Re: Moje mango
vladimír zdeněk (zdeny) 14.9.15 - 14:48
 
 
 Re: kávovník
honza.hrbac 16.9.08 - 17:15
 
 
 
 Re: Re: kávovník
Vácval 30.8.10 - 00:54
 
 
 
 
 Re: Re: Re: kávovník
hyssman 5.9.10 - 15:31
 
 
 
 
 Jean
Jean (Zdravedm Honzo,take9 jsem jedn) 10.7.12 - 20:35
 
 mango rostlinka
ninuska 7.2.10 - 12:11
 
 
 Re: mango rostlinka
květa 23.1.13 - 11:52
 
 dokument
jan (hyssman) 8.6.10 - 11:32
 
 
 Re: dokument
Václav 14.6.10 - 17:19
 
 
 
 Re: Re: dokument
jan (hyssman) 14.6.10 - 21:35
 
 
 
 
 Re: Re: Re: dokument
Václav 30.8.10 - 00:34
 
 
 
 
 
 Re: Re: Re: Re: dokument
hyssman 5.9.10 - 15:29
 
 
 
 
 
 
 Re: Re: Re: Re: Re: dokument
Helper 24.12.10 - 12:55
 
 
 
 
 
 
 Jedno stare9 předsloved praved: Zvyk je železne1...
Telajala (Jedno stare9 předsloved praved) 11.7.12 - 00:00
 
 
 kedy vyrastie
mato5679 28.2.11 - 19:01
 
 
 
 Re: kedy vyrastie
hyssman 28.2.11 - 22:13
 
 Varování
Helper 4.9.10 - 01:04
 
 
 Re: Varování
Gabriela (Gabriela) 1.4.12 - 21:28
 
 
 
 Re: Re: Varování
mmmiiiiri 23.6.12 - 17:37
 
 Chuť
Helper 4.9.10 - 01:14
 
 
 Re: Chuť
Nuf 28.1.12 - 10:16
 
 zrání
Jarda (jarda) 1.2.11 - 18:53
 
 
 Re: zrání
frant 1.2.11 - 19:48
 
 
 
 Re: Re: zrání
Jarda (Jarda) 2.2.11 - 00:25
 
 
 Re: zrání
Karel 2.3.11 - 08:48
 
 
 
 Re: Re: zrání
jarda 2.3.11 - 11:15
 
 
 Re: zrání
Manho (Mango) 28.3.12 - 13:56
 
 
 
 Re: Re: zrání
hyssman 1.4.12 - 21:42
 
 
 
 
 Re: Re: Re: zrání
Mango (Manho) 2.4.12 - 14:49
 
 
 
 Re: Re: zrání
LAME 26.5.12 - 18:02
 
 
 qAvsRn fnzgynegqfvn
ftasatpnhgz (qAvsRn <a href="http://fnzgyn) 11.7.12 - 02:39
 
 
 cXPank xkzgeyxepjre
eijthwf (cXPank <a href="http://xkzgey) 12.7.12 - 12:24
 
 Mango střední
jindra (Jindry) 28.3.11 - 17:45
 
 Mango - dobré plody
Catie 13.4.13 - 09:32
 
 
 Re: Mango - dobré plody
Veronika Klinkáčková (kobliha21) 13.4.13 - 10:21
 
 Pravopis
B.B. (Blbík) 12.5.14 - 07:57
 
 
 Re: Pravopis
HankaP 29.12.19 - 15:48
 
 
 
 Re: Re: Pravopis
Vladimír (fruwe) 2.1.20 - 11:07
 
 
 
 
 Re: Re: Re: Pravopis
HankaP 2.1.20 - 11:26
 
 
 
 
 
 Re: Re: Re: Re: Pravopis
Vladimír (fruwe) 2.1.20 - 11:45
 
 
 
 
 
 
 Re: Re: Re: Re: Re: Pravopis
HankaP 2.1.20 - 15:47
 
 
 
 
 
 
 
 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pravopis
Vladimír (fruwe) 3.1.20 - 09:40
 
 Mango velikost a tvar,zaklad uspechu.
Hdfg 23.2.15 - 08:37
 
 mango + alkohol
sidelo 6.2.21 - 10:23
 
reklama