Komentáře
Pěstování nashi

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah, vyhrazuje si však právo je odstraňovat.
 
od: Eva
datum: 14.9.08 - 15:17
titulek:

Naše Nashi

Asi pred troma rokmi som zakúpila dve sadenice Nashi / kvôli opeľovaniu /. Hneď prvý rok jednu zlomil silný vietor. Aj napriek tomu som ju ponechala, vytvorila si korunu nižšie. Oba stromy sú dobre rastúce a po minuloročnom ukážkovom zarodení / cca 10 ks / som tento rok musela obe hrušky podoprieť a vyviazať, aby sa konáre nezlomily pod váhou plodov.
Stromy zimu v našom regióne / Trnava/ znášajú dobre.
Hrušky z našich stromov sa nedajú porovnať s tými, ktoré možno kúpiť v obchode.
 
od: Pěnka (Amatér)
datum: 28.2.09 - 16:03
titulek:

Proti rzi hrušňové

Máme zahrádku v okrasných zahradách,kde jsou všechny hrušně napadené rzí hrušňovou.Zbavili bychom se této nemoci,kdybychom místo naší nemocné hrušně zasadili 2 doporučované kultivary hrušně japonskénebo také nashi zmíněnou chorobou trpí??
  
od: Jiří Antonín Votýpka (Stařík Waaj)
datum: 25.3.09 - 15:55
titulek:

Re: Proti rzi hrušňové

Rzivost hrušní je dnes velkou pohromou zahrádek i sadů.Houba, která způsobuje rzivost potřebuje ke svému vývoji dva hostitelské stromy. 1.jalovec nebo chvojky na kterém se vyvíjí jeden rok a pak se výtrusy a větrem dostává na list hrušní kde způsobuje na listech žluté, později hnědé skvrny na rubu listu vyrůstají pak i plodnice této houby. Plodnice poté vylučují výtrusy, které větrem infikují další stromy. Řešením je pravidelný asi 5x opakovaný postřik pupenů, listí a větví, včetně okolí stromu. Je nutné též stříkat kměny jalovců a chovjek v okolí. Zásadně nesmí být pod hrušněmi i v jejich dalekém okolí vysazována a pěstována sasanka. Sám zkouším Nashi zda odolá rzi.Hrušně je třeba ve vzrůstu pustit co nejvýše a umožnit jim proudění vzduchu v nejvyšší hodnotě. V takovýchto podmínkých nemá rez dostatek stabilní vlhkosti a nevyskytuje se. "Samotná hruška v poli"
  
od: Pechmann (Míra)
datum: 22.8.09 - 09:41
titulek:

Re: Proti rzi hrušňové

Bydlím v Brně ve vilkové čtvrti,kde jsen neúspěšně umořil rzí hrušňovou tři stromky hrušní než jsem pochopil že tudy cesta nevede.Hrušky mám moc rád, hlavně ty křupavé šťavnaté a sladké.V roce 2007 napodzim jsem zasadil stromek Nashi.V roce 2008 měl pár květú ale nic z nich.Letos 2009 kvetl jako divý a dnes je na něm asi 30 plodů velkých jako menší tenisák, práně dozrávají a jsou úžasně dobré. Nevím ale asi se nedají dlouho skladovat. Pokud jsou se skladováním zkušenosti, prosím napište mě. Jo a po rzi ani památky,listy i plody jsou naprosto čisté a zdravé a to jsem ničím nestříkal.Děkuji Míra
   
od: Eva
datum: 22.8.09 - 21:20
titulek:

Re: Re: Proti rzi hrušňové

So skladovaním to asi bude horšie. Nashi dozrejú skoro naraz na celom strome a najlepší spôsob je urýchlene ich skonzumovať. Sú veľmi šťavnaté, majú málo kyselín / aspoň podľa chuti/, nepodarilo sa mi ich dlho skladovať, možno tak týždeň. Pokiaľ má niekto slúsenosti so skladovaním v surovom stave, tiež by ma to zaujímalo.
Eva
 
od: Colette
datum: 28.2.09 - 18:05
titulek:

Proti rzi hrušňové

Priznám sa, že neviem, ako vyzerá choroba hrušková hrdza. Máme v záhrade aj klasické hrušky, bez zjavných chorôb.Naše nashi okrem toho,že ich kvôli ich cukornatosti milujú osi, netrpia žiadnymi chorobami.
 
od: Z. Knězů (Zdeňka)
datum: 23.11.09 - 11:25
titulek:

samosprašnost

Koupila jsem si 1 stromek nashi nijseki a až zde jsem se dočetla o "vhodných opylovačích." Do zahrady se mi další strom nevejde, má někdo zkušenost s tvorbou plodů u jedné sazenice, ani hrušně v okolí nerostou. Tento stromek už v zahradnictví rodil, ale měli i další odrůdy. Díky.

Příspěvků: 7Komentáře

 
 Naše Nashi
Eva 14.9.08 - 15:17
 
 Proti rzi hrušňové
Pěnka (Amatér) 28.2.09 - 16:03
 
 
 Re: Proti rzi hrušňové
Jiří Antonín Votýpka (Stařík Waaj) 25.3.09 - 15:55
 
 
 Re: Proti rzi hrušňové
Pechmann (Míra) 22.8.09 - 09:41
 
 
 
 Re: Re: Proti rzi hrušňové
Eva 22.8.09 - 21:20
 
 Proti rzi hrušňové
Colette 28.2.09 - 18:05
 
 samosprašnost
Z. Knězů (Zdeňka) 23.11.09 - 11:25
 
reklama