kategorie: Ovoce > Nashi


Pěstování nashi

Pěstování nashi z jádra

Jádro nashi - kliknutím zobrazíte obrázek v plné velikosti Ze zdravého jádra nashi snadno vzejde mladá rostlinka.

Strom špatně snáší hluboký mráz a proto v našich zeměpisných šířkách zimu na zahradě pravděpodobně nepřečká.  U rostlin nashi z jader se plodů zřejmě nedočkáte.

Doporučiji pěstovat nashi zakoupené od našich pěstitelů, tj. vhodných pro místní klimatické podmínky.

Kultivary nashi vhodné pro naše podmínky

  • Hosui - japonská odrůda. Růst je zpočátku bujnější. Je středně plodná, raná odrůda, jedna z nejchutnějších, plody jsou velké, hnědavě oranžové barvy. Opylovači jsou Shinko, Chojuro, Bartlett nebo 20th Century
  • Chojuro - japonská odrůda středního vzrůstu, se středně velkými plody zlatavě hnědé barvy. Je odolná k otlakům a mechanickému poškození. Vhodní opylovači jsou Hosui, Shinko a další.
  • Nijisseiki - japonská odrůda ranější se středně velkými plody vyžadující probírku. Je citlivá k otlakům a mechanickému poškození. Vhodní opylovači jsou Shinseiki, Bartlett.
  • Shinko - japonská odrůda velmi plodná pozdní s velkými plody zlatohnědé barvy dozrávající ve druhé polovině září. Vhodní opylovači jsou Hosui, Chojuro, Kikusui a Bartlett.
  • Shinseiki - japonská odrůda s plody střední velikosti žlutozelené barvy. Je středně zrající s raným nástupem do plodnosti (2 – 3 rokem), je částečně samosprašná a vyžaduje probírku.
obrázky k článku
Květy nashi - kliknutím zobrazíte obrázek v plné velikostiJádro nashi - kliknutím zobrazíte obrázek v plné velikostiNashi - kliknutím zobrazíte obrázek v plné velikostiNashi v sadu - kliknutím zobrazíte obrázek v plné velikostiNashi - kliknutím zobrazíte obrázek v plné velikosti
Listy nashi - kliknutím zobrazíte obrázek v plné velikosti

související
Často používaný název Nashi není nic jiného než japonské slovo (název) znamenající hrušeň. Nashi jsou to plody se světlou dužinou, které opravdu připomínají vzhledem hrušku a chutí zase velice sladké, ale křehké jablko.

Příspěvků: 7Komentáře

 
 Naše Nashi
Eva 14.9.08 - 15:17
 
 Proti rzi hrušňové
Pěnka (Amatér) 28.2.09 - 16:03
 
 
 Re: Proti rzi hrušňové
Jiří Antonín Votýpka (Stařík Waaj) 25.3.09 - 15:55
 
 
 Re: Proti rzi hrušňové
Pechmann (Míra) 22.8.09 - 09:41
 
 
 
 Re: Re: Proti rzi hrušňové
Eva 22.8.09 - 21:20
 
 Proti rzi hrušňové
Colette 28.2.09 - 18:05
 
 samosprašnost
Z. Knězů (Zdeňka) 23.11.09 - 11:25
 
reklama